Image

Mikuláš Čimbura

piano / zpěv

Jaroslav Kříž

kytara / zpěv

Jiří Veselý

bicí

Ivan Vasilijev

kytara

Stanislav Kříž

bassová kytara

Honza Rýznar

saxofony

CROSSBAND

historie

Současnost

Kapela CROSSBAND citelněji pronikla do éteru českých rádií singlem Rozhodčí, který byl několik měsíců v rotaci rádií Frekvence 1, Radia Bonton, Rádia Signál, Proglas, Jizera nebo i slovenského rádia Rebeca.

V hitparádě rádia RCL si po řadu týdnů dokonce držel prvenství i před takovými jmény, jako jsou Tomáš Klus, Xindl X nebo Michal Hrůza.

Klip k písni Rozhodčí na Youtube má přes 260 000 shlédnutí a se sloganem “Jsem rozhodčí, dělám to pro lidi” se stává hymnou českých rozhodčích.

Jen mrtvé ryby plavou s proudem je motiv písně s názvem Mrtvý ryby. Na tuto píseň kapela natočila lehce autobiografní klip a také už koluje na playlistech několika rádií.

Následoval klip k písňi Budeš první, která byla v rotaci regionálních stanic Českého rozhlasu a několika komerčních rádií. Opět dlouhou dobu bodovala na rádiu RCL a v hitparádě Frekvence 1.

Ná Vánoce roku 2016 přichází velice osobní klip na pomalou písničku Ahoj táto, která vyvolala velkou odezvu a mnoho komentářů na Facebooku. „Čekali jsme, že Ahoj táto bude spíše soukromá záležitost. Ohlasy jsou skvělé.

Český slavík

V roce 2013 byl CROSSBAND v soutěži Český Slavík na  437. příčce. V roce 2014 to bylo místo již 122. V roce 2015 na 111 pozici a 2016 na 107.

O tom, že se kapela hodí na vícežánrová pódia svědčí 2. místo na celostátní soutěži PORTA a 3. místo i v mezinárodním finále této soutěže.

Vydané desky

Skupina vydala jedno demo a čtyři alba (dvě rocková a jedno akustické a jedno popové). První nástřel, Auditorium, Cajk, Acoustic a Normální deska.

Některé písně CROSSBSAND už se dokonce zabydlely v playlistech českých rádií, například Rozhodčí, Sněží z polštářů, Krejčovská panna či Pohoda u řeky. Poslední novinkou je Normální deska vydávaná v minulém roce 2016.

Začalo to v roce 2004

Kapelu CROSSBAND jsme založili koncem roku 2004 a už o rok později jsme pokřtili v pražském Rock café svou první maxisingl s názvem PRVNÍ NÁSTŘEL.

Zakládajícími členy byli Jaroslav a Stanislav Křížovi, Michal Walter a Vítek Blažek.

2006 - 2009

Ve spolupráci s vydavatelstvím Popron jsme na přelomu let 2006/2007 vydali první oficiální CD nazvané AUDITORIUM. Koncem roku 2008 následovalo druhé oficiální CD, příznačně pojmenované „CAJK“, které se dostává do distribuce začátkem roku 2009.

V roce 2007 kapela Crossband zvítězila v diváckém hlasování soutěže Rock Nymburk a natočili jsme videoklip k písni Fousáč, vysílaný hlavně na TV Óčko.

CROSSBAND akusticky 2012 - 2015

CROSSBAND v akustické nástrojové sestavě. Povedlo se probojovat do finále Porty v Řevnicích (2. místo) a to pootevřelo cestu na další festivaly jako jsou např.: Slunce, Trampský Širák a další. Na mezinárodní Portě v Ústí získal CROSSBAND třetí místo.

Na podzim roku 2012 jsme v pražském BONTONLANDU pokřtili své třetí CD: ACOUSTIC a zároveň jsme spolu s kapelou Epy De Mye odstartovali Postřižiny Tour.

CROSSBAND poprocková kapela 2015 - 2017

Po akustickém období se CROSSBAND vrací k bicím a elektrické kytaře. Akustická kytara zůstává pouze v rukách Jarda Kříže, díky které písně neztrácejí svůj původní sound a kapela zapadne na pódia různých žánru.

Cílem Crossbandu je pestrost a dobrá muzika, ze které sálá energie a posluchač se  v žádném případě nenudí.

„MUZIKA nás především baví, a chceme aby bavila i naše fanoušky.“

Tak se uvidíme na koncertě!
Váš   Crossband

Koncerty a festivaly

Od roku 2004 až 2017 kapela CROSSBAND odehrála kolem 400 koncertů na pódiích oblíbených festivalů v Čechách, na Moravě i ve Slezsku ( Benátská noc, Sázava fest, Votvírák, Noc plná hvězd, Masters of rock, Vizovické trnkobraní, Přeštěnice, Přístavní slavnosti a další).

Jako předkapela CB vystoupil před  Mig 21, Tomášem Klusem, Xindlem X, United Flavour, Blue Effectem, Mňagou a dalšími.

kapela CCrossband Normální kapelarossband Nymburk

NEWSLETTER

Přihlašte se k odběru a nic Vám neujde!

Zasíláme pravidelné informace o koncertech, akcích atd.